Hijyen Sanitasyon Eğitimi
Milli Eğitim Bakanlığı ile protokolümüze istinaden Kayı Mesleki Belgelendirme olarak Hijyen Sanitasyon Eğitimi alanında kurs açıp, kursunu sonunda başarılı olanlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verilmektedir. Hijyen Sanitasyon Eğitimi 2 başlık altında toplanmıştır. Bunlar; Gıda ve Su alanında çalışanlara yönelik hijyen Sanitasyon eğitimi ve güzellik ve saç bakım hizmetlerinde hijyen Sanitasyon eğitimi başlıklarında eğitimler verilmektedir. Sertifika aldırmadan bu  sayılan başlıklarda personel çalıştıran firma ve çalışanlara 250-1000 TL. arası cezalar yazılmaktadır. Bu ceza müeyyideleri firmanın eksiklerine göre artmaktadır.

Müşterilerinde hizmet alırken işinde profesyonel kişileri görmesi ayrıca tercih sebebi olmaktadır. Rekabet ortamının arttığı günümüzde firmaların kurumsal kimlik kazanmasında sertifikaların önemi artmıştır. Müşterilerin hizmet alırken işinde profesyonel kişileri görmek istemektedir.

Örnek Sertifika
Vermiş olduğumuz sertifikaların hepsi MEB onaylı olup kişinin e-devletine de yüklü bulunmaktadır. Almış olduğunuz sertifikaların hepsinde barkod numarası bulunmaktadır. Belgenin sağ kısmında belge numarasını ve TC kimlik numaranız ile  https://e-yaygin.meb.gov.tr/Login.aspx adresinden sorgulamaları yapılmaktadır. Ayrıca E-devlet arama bölümüne e-yaygın yazıp buradan da sertifikalarını kontrol edebilmektedirler.