Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Plastik İşleme, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Kauçuk Üretimi,  modülü ile 6331 sayılı kanun kapsamına mesleki eğitim sertifikası olmadan çalışılması yasak hale gelmiştir. Kayı Belgelendirme olarak;  Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde  Plastik İşleme, Tehlikeli ve Çok Tehlikeli İşlerde Kauçuk Üretimi, alanında Milli Eğitim Bakanlığı onaylı mesleki eğitim sertifika programları düzenlemekteyiz.

Plastik Teknolojisi adı verilen bölüme dair bilgiler meslek eğitim kursları kapsamında verilmektedir. Eğitim gerekli bilgi ve kabiliyetlerin bireylere verilmesi olarak tanımlanmakta, çocukluktan itibaren başlayan süreç bir anlamda yaşam boyu devam etmektedir. Mesleki eğitimde çeşitli alanlarda verilmekte, yüksekte çalışma eğitimi, iskele kurulumu eğitimi, seramik ve cam teknolojisi, raylı sistemler teknolojisi ile madencilik ve maden çıkarmada dâhil olmak üzere farklı bölümleri bünyesinde barındırmaktadır. Plastik teknolojisi alanına ait başlıklar ise tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde kauçuk üretimi, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde plastik işleme, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde plastik işleme ve uygulama şeklinde adlandırılmıştır. Resmi Gazetede yayımlanmış olan tebliğ doğrultusunda da ağır ve tehlikeli işlerde çalışacak kişilerin işe alınmadan önce mesleki eğitime tabi tutulması gerekmektedir.

PLASTİK KULLANIMI
Plastik denilince akla birçok ürün gelebilmektedir. Özellikle dışarıya çıkıldığında su içmek için satın alınan pet şişeler aynı zamanda okul, ofis vb ortamlarda da kullanılabilmektedir. Plastik türlerinin yer verildiği diğer alanlara örnek olarak diş fırçası kılı, tek kullanımlık bardak, boru, bahçe mobilyası gösterilebilmektedir. Ev, işyeri gibi çeşitli yerlerde farklı şekillerde kullanılabilen plastik kutular, kaplar, oyuncak ve mutfak eşyaları da bu başlık altında sayılmaktadır. Eşyaların muhafaza edilmesi ve düzenli bir halde tutulması için kutular değerlendirilmektedir ve plastik kutular seçeneklerden bir tanesidir. Plastik doğada hazır şekilde bulunmamakta, insanlar tarafından üretilmektedir.